Återförsäljare

 

Återförsäljare

Jag älskar mina vänner i butikerna runt om i Sverige. Utan er skulle jag inte vara här och utan er skulle Sverige vara mycket tråkigare. Ni är alla viktiga, men jag måste tacka med en extra puss och kram Urban Deli som hjälpte mig med världspremiären, Johan & Nyström som varit ”partners in crime” med direct trade och Carro Tallving från 8T8 som har hjälpt mig med produktutvecklingen.


Sverige/Sweden

Allingsås

Ica Supermarket Allingsås, Noltorps Centrum, ica.se

Planeten Ekobutiken, Plangatan 7A, 441 30 Alingsås, Planeten.se

Billdal

Hemköp Kungsporten, Kungsporten 6, hemkop.se

Bjärred

Eko-Skafferiet, Västervångsvägen 13, 237 41 Bjärred, handlaeko.nu

Bromma

ICA HM’s Livs Bergviksvägen 91, Bromma, ica.se

Bua

Livlig, Hästakullevägen 3, 432 64 Bua,  livlig.se

Ekerö

ICA Supermarket Tappström, Ekerö

Eskiltuna

Coop Forum Eskilstuna

Halmstad

ICA Maxi Flygstaden, Karsrovägen 81

Helsingborg

Bengtsons Ost, Väla Centrum, ingång 5

Bruksgatans Ost, Bruksgatan 11a, 25223 Helsingborg, bruksgatansost.se

Huddinge

Delikatessboden, Huddinge Centrum, delikatessboden.net

Gryt

Gryts Handelsträdgård & Butik, Rågeterdalsvägen 7, Växthusen

Gävle

MH Ekologiska AB, köpinfo här

Göteborg

ICA Focus, Åvägen 42, icafocus.se

ICA Kvantum Kungsbacka, Kungsmässan

Kooperativ Handel Fram Ekolivs, Södra Allégatan 2b, framekolivs.se

Mynta Eko, Gustaf Dalensgatan 26

Haverdal

Särdals kvarn, Haverdal

Höllviken

Coop Konsum Höllviken, Falsterbovägen 68, coophöllviken.se

Järfälla

ICA Kvantum Viksjö, Viksjö Centrum

Jönköping

Yoga & Näringscenter i Jönköping, Brahegatan 7, nylivsstil.se

Kiruna

ICA Östlunds Snabbköp (Fredrik är bara bäst!), Hjalmar Lundbohmsvägen 72, icakiruna.se

Llidingö

Papilles Ost & Chark, Lidingö Centrum, Odenvägen 58, papilles.se

Linköping

Östenssons Livs – Ullstämma, ostenssons.se

Luleå

Lilla Skafferiet, Björkgatan 41, lillaskafferiet.se

Lund

Coop Mårtenstorget, Mårtenstorget 1, cooplund.se

ICA Kvantum Malmborgs Clemenstorget, Clemenstorget 5, icamalmborgs.se

ICA Kvantum Malmborgs Tuna, icatuna.se

Lomma

Coop Extra Lomma, Vegagatan 3, cooplomma.se

Malmö

Green Matmarknad, Turning Torso, greenmatmarknad.se

ICA Malmborgs Limhamn, Linnégatan 48, icalimhamn.se

Ost & Vänner, Malmös Gourmetboulevard, Östra Rönneholmsvägen 6, fb/ostochvanner.se

Motala

Medevi ProSalus, Medevi Brunn 67A, Medevisalvan.se

Mölndal

Ostbutiken.se, Medborgaregatan 9, Mölndal, ostbutiken.se

Nacka

Urban Deli i Sickla, Sickla Köpkvarter

Norrtälje

ICA Supermarket Kryddan, Billborgsgatan 7, icakryddan.se

Skärgårdens hälsocenter AB, Posthusgatan 10, Norrtälje

Nossebro

ICA Supermarket Nossebro, icanossebro.se

Sigtuna

Kristina konferens & hotell, Rektor Cullbergs väg 1, 193 23 Sigtuna, hotellkristina.se

Stockholm

Cajsa Warg, St Eriksplan, St Eriksplan 2, cajsawarg.se

Cajsa Warg, Södermalm, Renstiernas Gata 20, cajsawarg.se

Coop Sundbypark, Sundbyberg, coopsundbypark.se

Coop Västberga, Västbergavägen 4, 126 30 Hägersten , coopvästberga.se

Coop Daglivs Fridhemsplan, Sankt Eriksgatan 34-38, coopdaglivs.se

Eat! Ekoaffären, Tegnérgatan 3, eatekoaffären.se

Ekodirekt, Gamla Tyresövägen 374, 121 34 Enskededalen, ekodirekt.se

Eko Wera, Odengatan 92, facebook/ekowera

Gryningen, Folkungagatan 68, gryningen.eu

Hemköp Hornstull, hemkop.se

Hemköp Skanstull, hemkopskanstull.se

ICA Kvantum Liljeholmen, Liljeholmstorg 3, ica.se

ICA Nära Humlegården, Karlavägen 26, Stockholm, icahumle.se

ICA Nära Järvastaden, Brogatan 1, Järvastaden, fb/icajärvastaden

ICA Supermarket Aptiten, Torkel Knutssonsgatan 16, icaaptiten.se

ICA Supermarket Medborgarplatsen, Folkungagatan 56, 116 22 Stockholm, icamedis.se

Munkbrohallen, Gamla Stan (T-bane nedgången), Stockholm, munkbrohallen.se

NK Saluhall, NK’s Varuhus, City, Stockholm, nk.se

Paradiset, Brännkyrkagatan 62-64, paradiset.com

Sabis Fältöversten, Fältöversten Köpcentrum, Östermalm, sabis.se

STHLM Raw, Långholmsgatan 11, sthlmraw.se

Nytorget Urban Deli, Nytorget 4, Södermalm, urbandeli.org

Urban Deli Mrkt, Sveavägen 44

Wijnjas Grosshandel, Bergsgatan 24, wijnjas.se

Stocksund

ICA Nära Tornet, Stocksund, Stockholm, icatornet.se

Strängnäs

Coop Forum Strängnäs

Sälen

ICA Nära Sälen, Postvägen 2, icasälen.se

Söderhamn

Rehabmagasinet: Sjötullgatan 64, Söderhamn

Täby

ICA Stop, Bergtorpsvägen 43, icastop.com

Umeå

ICA Nära Berghem, Axtorpsvägen 30, icaberghem.se

Växsjö

Goodshop, Klostergatan 11b, 35231 Växsjö, goodshop.se

Åre

ICA Supermarket Åre, Sankt Olavs Väg 33

Åre Delikatess, Årevägen 77, aredelikatess.se